ОСОБЛИВОСТІ ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВ ПРО НАКЛАДЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ СТЯГНЕНЬ

Автор(и)

  • Дмитро Сергійович Павленко Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка https://orcid.org/0009-0004-3737-4978

DOI:

https://doi.org/10.36550/2522-9230-2024-16-132-136

Анотація

У статті досліджено особливості виконання постанов про накладення адміністративних стягнень, які є важливим елементом правозастосування і забезпечення правопорядку.

Визначено, що виконання постанов про накладання адміністративних стягнень - заключний етап формально-визначеної процедури притягнення до адміністративної відповідальності. Від того, наскільки послідовно реалізована постанова про адміністративне стягнення, наскільки своєчасно справа доведена до завершення, багато в чому залежить рівень ефективності боротьби з адміністративними правопорушеннями, їх попередження, результативність виховання громадян у дусі точного і неухильного дотримання законів.

Акцентовано увагу, що постанова по справі про адміністративне правопорушення є обов'язковою не лише для уповноважених державних органів, а, насамперед, для особи, що притягується до адміністративної відповідальності. Ухилення правопорушника від добровільного виконання постанови про накладення адміністративного стягнення призводить до необхідності застосування до нього примусових заходів впливу.

Зроблено висновок, що основні аспекти цього процесу включають: чіткість і конкретність постанови, захист прав і обов'язків сторін, прозорість і відкритість процесу, контроль за виконанням і відповідальність, справедливість і законність.

Наголошено, що з урахуванням основних аспектів цього процесу, виконання постанов про накладення адміністративних стягнень можливе належним чином.

Посилання

Маслак О.В, Рєзнік О.М. Проблемні аспекти системи адміністративних стягнень в Україні. Юридичний науковий електронний журнал. 2019. № 4. С. 131-134.

Труш М. Порядок набрання законної сили судовими рішеннями в адміністративній справі та особливості їх виконання. Підприємство, господарство і право. 2016. № 11. С. 156-161.

Кодекс України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 р. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10

Гнатюк С.С. Відстрочка виконання постанови у справі про адміністративний проступок: перспективи удосконалення. Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. 2014. № 2. С. 76-82.

Левицька К. Стадії виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення. Knowledge, Education, Law, Management 2020 № 3 (31) URL: https://kelmczasopisma.com/viewpdf/7755

Строцький Р.Є. Поняття та особливості провадження щодо виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення. Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. 2014. №2. С. 175–183.

Джагапов Г.В. Деякі проблеми виконання постанов про позбавлення спеціального права. Українське адміністративне право : актуальні проблеми реформування : Зб. наук. праць. Суми, 2000. С. 93–94.

Downloads

Номер

Розділ

АДМІНІСТРАТИВНЕ, ІНФОРМАЦІЙНЕ, ФІНАНСОВЕ ТА ПОДАТКОВЕ ПРАВО